Reklama

Reklama

Lipiec: Nie widziałem policjanta, który chciał mnie zatrzymać

"To było nieprofesjonalne zachowanie. Nie widziałem policjanta, który chciał mnie zatrzymać" - mówi dziennikarzowi RMF FM Mariuszowi Piekarskiemu poseł PiS Krzysztof Lipiec.

W nocy parlamentarzysta nie zatrzymał się do kontroli na al. Krakowskiej w Warszawie po tym, jak przekroczył prędkość o 45 km/h.

Zjechał na pobocze dopiero 2 km dalej, kiedy ruszyli za nim policjanci z drogówki. Poseł zasłonił się immunitetem, więc sprawa trafi teraz do marszałka Sejmu.

Krzysztof Lipiec przekonywał w rozmowie z Mariuszem Piekarskim, że nie widział policjanta, który chciał go zatrzymać, a zatrzymał się, kiedy tylko dostrzegł migające światła radiowozu. - Widziałem radiowóz migający już z daleka i dlatego rozglądałem się jeszcze, czy przypadkiem nie jestem zatrzymywany. (...) Jak tylko zauważyłem, że są za mną migające światła, to zatrzymałem się i wtedy odbyła się rozmowa - relacjonował. Zaznaczył, że funkcjonariusze go "nie gonili".

Reklama

Według posła PiS, zachowanie policjantów było "bardzo nieprofesjonalne". - Sam policjant, kiedy już się zatrzymałem, stwierdził, że on stał gdzieś z lewej strony. Od kiedy to zatrzymuje się samochód z lewej strony? - pytał Krzysztof Lipiec.

Stwierdził również, że nie zasłonił się immunitetem. - Moim obowiązkiem było poinformowanie policjantów, że jestem posłem. (...) Jak będzie stosowny wniosek, to zrzeknę się immunitetu i zapłacę mandat. Taka jest procedura - powiedział.

Mariusz Piekarski

CZYTAJ TAKŻE NA RMF24.PL


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy