Reklama

Reklama

Lekarze rezydenci szykują protest. Adam Niedzielski: Moje zaproszenie zostało odrzucone

- Szkoda, że z głośnych słów Wojciecha Szarańca 'minister nie chce się ze mną spotkać' została pustka. Moje zaproszenie zostało odrzucone - przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski. Wcześniej przewodniczący Porozumienia Rezydentów napisał, że "nie godzi się na nawiązywanie dialogu bez udziału wszystkich przedstawicieli komitetu protestacyjno-strajkowego" i zaproponował ministrowi spotkanie w Karpaczu.

Szef resortu zdrowia zaprosił na poniedziałek na godz. 9 do ministerstwa przewodniczącego Porozumienia Rezydentów Wojciecha Szarańca.

W poniedziałek we wpisie na Twitterze Niedzielski przekazał, że do spotkania ostatecznie nie doszło. "Szkoda, że z głośnych słów Wojciecha Szarańca 'minister nie chce się ze mną spotkać' została pustka. Moje zaproszenie zostało odrzucone. Tu chyba nie chodzi o dialog" - napisał szef MZ.

Z kolei Szaraniec w niedzielę za pośrednictwem Twittera zwrócił się do szefa MZ o spotkanie w środę w Karpaczu, podczas Forum Ekonomicznego. "Mimo szczerych chęci jak najszybszego spotkania ponownie proponuję rozmowę w środę 8.09.2021 w Karpaczu. Nie godzę się na nawiązywanie dialogu bez udziału wszystkich przedstawicieli komitetu protestacyjno-strajkowego" - napisał Szaraniec.

Reklama

Na 11 września planowany jest w Warszawie duży protest pracowników ochrony zdrowia.

Na początku sierpnia przedstawiciele samorządów zawodów medycznych i związków zawodowych zrzeszonych w branży ochrony zdrowia poinformowali o powołaniu Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego. Uzasadniali, że chcą wspólnie zaangażować się w działania mające na celu m.in. poprawę warunków pracy i wynagrodzeń.

Komitet postuluje m.in. znacznie szybszy i większy niż planowany wzrost nakładów na system opieki zdrowotnej (do wysokości 8 proc. PKB), zwiększenie wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia (do poziomów średnich w OECD i UE względem średniej krajowej) i zwiększenie liczby pracowników pracujących w systemie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje