Reklama

Reklama

Lech Wałęsa: Wstyd mi za wybór Andrzeja Dudy

- Dojdzie do wojny domowej, żarty się kończą - powiedział w programie "Dziś wieczorem" na antenie TVP Info były prezydent Lech Wałęsa. - Zaczynam się wstydzić za ten demokratyczny wybór. I będę to powtarzał przy każdej okazji w kraju i za granicą - wyznał gorzko Wałęsa w rozmowie z Piotrem Kraśką.

Były prezydent Lech Wałęsa tłumaczył w programie "Dziś wieczorem", dlaczego zdecydował się zerwać złożoną publicznie obietnicę, że przez pół roku nie będzie komentował posunięć obecnej władzy.

Reklama

Mówił, że powodem były słowa prezydenta Andrzeja Dudy, które padły w czwartek podczas uroczystości rocznicowych w Gdyni.

- Za tę III RP po '89 roku, która nie umiała skazać sprawców tej zbrodni, jest wstyd, zwyczajnie wstyd - powiedział Duda, który oddawał hołd poległym przed pomnikiem Grudnia'70.

Dowiedz się więcej na temat wypowiedzi prezydenta Dudy

Wałęsa był oburzony słowami prezydenta. - Robi wszystko, żeby Polaków dzielić. Nie tak powinna wyglądać prezydentura - ocenił.

Ekspert o wystąpieniu Dudy: To zagrożenie dla prezydenta

Wałęsa nakreślił także swój scenariusz dla Polski. 

- Po drodze musi być referendum dotyczące skrócenia kadencji parlamentu i prezydenta. Jeśli jest taki prezydent, to trzeba jak najszybciej skrócić kadencję. Teraz jeszcze to się nie uda, bo ludzie uwierzyli w demagogię i populizm - ocenił.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy