Reklama

Reklama

Lech Wałęsa szuka pracy przez internet. Jakie są jego oczekiwania?

- Lech Wałęsa szuka pracy - potwierdził w rozmowie z polsatnews.pl jego współpracownik Marek Kaczmar. Były prezydent opublikował ogłoszenie na portalu wspierającym kariery osób 50+. "Chcę się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem" - napisał. Za spotkanie z byłym przywódcą "Solidarności" trzeba zapłacić minimum 20 tys. złotych.

W grudniu Lech Wałęsa przyznał w rozmowie z redaktorem naczelnym Interii Piotrem Witwickim, że jego sytuacja materialna jest trudna. 

- W tym roku nikt nie dostanie ode mnie prezentu, bo jestem bankrutem - powiedział. - Jeździłem i dorabiałem, to mi starczało, a teraz to się skończyło. Nie ma środków. Był czas, że miałem, to je rozdawałem. Rozdałem i stanąłem z pustą kieszenią - dodał. 

Były prezydent nie zamierza jednak czekać na mannę z nieba i wziął sprawy w swoje ręce - postanowił poszukać pracy przez internet. 

Reklama

"Doświadczony przywódca i świetny mówca"

Wałęsa zamieścił swoje ogłoszenie na portalu flexi.pl, który jest przeznaczony dla osób powyżej 50. roku życia, które szukają pracy.

Były prezydent reklamuje się jako "doświadczony przywódca i świetny mówca". 

"Doświadczony przywódca, świetny mówca, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, prezydent RP 1990-1995, współzałożyciel i pierwszy przewodniczący NSZZ Solidarność, poprowadzi spotkania i szkolenia z leadership, przyjmie zaproszenia na spotkania motywacyjne w firmach, ale też w rodzinach, możliwe dodatkowe usługi promocyjne, wspólne zdjęcia, autografy" - czytamy w ogłoszeniu. 

Minimum 20 tys. złotych

Wałęsa podkreśla, że chce "dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem".

"Mimo że mam emeryturę prezydencką, ale też czuję, że chcę się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem w budowaniu dobrego imienia Polski w świecie. Spotykałem się z przywódcami państw, z królami, z Papieżem, chętnie przekażę doświadczenia i wiedzę w polskich firmach, wezmę udział w ich promocji na świecie, by budować realną wartość polskiej gospodarki" - napisał.

W ogłoszeniu były prezydent podał swoje oczekiwania finansowe. Godzinne/dwugodzinne spotkanie z byłym przywódcą "Solidarności" to koszt minimum 20 tys. złotych. Wałęsa zaznaczył jednak, że "cena jest do ustalenia".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje