Reklama

Reklama

Kwaśniewski przyznaje: Rozmawiałem z Millerem

​Aleksander Kwaśniewski spotkał się w środę m.in. z liderem RP Januszem Palikotem. Jak powiedział PAP były prezydent, rozmowa dotyczyła współpracy w ramach Europy Plus. Zapowiedział, że o inicjatywie będzie chciał także rozmawiać z Leszkiem Millerem. "Spotkałem się dziś z wieloma ludźmi, z Palikotem też. Rozmawialiśmy o różnych sprawach, o przyszłości" - powiedział Kwaśniewski PAP.


Reklama

Dodał, że była to normalna, rutynowa rozmowa z szefem Ruchu Palikota i "paroma jeszcze osobami, dotycząca współpracy w ramach Europy Plus".      

Kwaśniewski na pytanie, jak w najbliższych miesiącach wyobraża sobie swą aktywność w ramach inicjatywy, podkreślił, że wybory do PE odbędą się w maju 2014 roku. "Wszystko jest omówione, wszystko wiem, (...) nie zgubi nas grzech niecierpliwości" - stwierdził.       Pytany, czy rozmawiał z szefem SLD Leszkiem Millerem o Europie Plus - co zapowiadał po ogłoszeniu inicjatywy - odparł: "Jedna (rozmowa ) odbyła się, ale chciałbym się jeszcze spotkać". Dopytywany, czy nadal wierzy, że SLD przyłączy się do inicjatywy, odparł: "Będziemy nad tym pracować, absolutnie sens polega na tym, że będzie nas więcej, a nie mniej".      

Kilka tygodni temu były prezydent na wspólnej konferencji prasowej z szefem RP Januszem Palikotem i europosłem, b. politykiem SLD Markiem Siwcem ogłosił decyzję o współtworzeniu centrolewicowej listy do Parlamentu Europejskiego - Europa Plus. Miller skrytykował ten krok Kwaśniewskiego. Mówił m.in., że jest zażenowany decyzją b. prezydenta.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje