Reklama

Reklama

​Kukiz odpowiedział na propozycję prezesa PiS

- Oczywiście, że poprzemy deklarację, zaproponowaną przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, w sprawie euro - powiedział w środę PAP lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. Przypomniał, że podobną deklarację jego ugrupowanie zaproponowało w ubiegłym roku.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński skierował w środę do lidera Koalicji Europejskiej Grzegorza Schetyny i do lidera Kukiz'15 Pawła Kukiza projekt "deklaracji zabezpieczenia interesów finansowych państwa polskiego i jego obywateli", gwarantujący, że waluta euro może być wprowadzona w Polsce dopiero, gdy "Polska gospodarczo będzie na poziomie największych krajów UE, a Polacy osiągną europejski poziom życia".

Reklama

W rozmowie z PAP Kukiz przypomniał, że "w marcu 2018 roku złożyliśmy wspólnie z Prawicą Rzeczypospolitej projekt uchwały Sejmu, aby zostało zagwarantowane, że złoty jest naszą walutą i nie będziemy przechodzić do strefy euro".

"Oczywiście, że poprzemy deklarację, zaproponowaną przez pana Kaczyńskiego, ale dawno już mogło nie być tematu" - podkreślił lider Kukiz'15.

Kukiz przekonywał, że zostawienie złotówki jest ważne. "Jest tego prosta przyczyna - żeby nasza gospodarka mogła się rozwijać, zgodnie z własnym rytmem, a nie żeby waluta była używana jako część składowa kapitału francusko-niemieckiego" - zaznaczył.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje