Reklama

Reklama

Kukiz o rzekomym porozumieniu z PiS: Nie interesują mnie koalicje

- Nie interesują mnie koalicje, rzekome porozumienie Kukiz’15 z PiS po wyborach parlamentarnych to plotki - powiedział w czwartek lider Kukiz’15 Paweł Kukiz, pytany, czy jego partia wejdzie w koalicję z PiS po wyborach do Sejmu.

"Mnie interesują przede wszystkim zmiany ustrojowe, nie interesują mnie koalicje" - powiedział Kukiz w Polsat News. "Wygląda na to, że Konfederacja będzie chciała zawierać koalicję z PO, bo strasznie mocno eksponuje plotki o jakichś rzekomych porozumieniach Kukiz'15 z PiS - jest na ewentualność tego zdarzenia strasznie pobudzona" - mówił lider Kukiz'15.

Reklama

Stwierdził, że "koalicja w Polsce, to jest taka sytuacja, kiedy duży podmiot partyjny, duża partia, połyka małą partyjkę", która jest potrzebna do "podnoszenia łap" i zgadza się na "każde skinięcie dużego podmiotu w zamian za synekury - Agencję Rynku Rolnego, spółki Skarbu Państwa itd.".

"Mnie to wszystko nie interesuje. Gdyby mnie to interesowało, przyjąłbym takie sugestie, propozycje bliskiej współpracy z PiS już na początku kadencji" - podkreślił Kukiz.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne