Reklama

Reklama

Który polityk rządzi na Twitterze?

Kancelaria Premiera to najbardziej obserwowany urząd, najpopularniejszym posłem jest Janusz Palikot, a spośród twarzy rządu najczęściej przyglądamy się Radosławowi Sikorskiemu. Szef dyplomacji znalazł się na podium w sześciu z siedmiu "konkurencji", w jednej z nich nawet dwukrotnie. Takie wyniki przynosi raport "Państwo w mediach społecznościowych" przynosi analiza Fundacji ePaństwo.

Wśród tych, których wypowiedzi były najczęściej przekazywane dalej zwyciężyli: w kategorii "urzędy" - Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w kategorii "twarze rządu" - Radosław Sikorski, a w kategorii "posłowie" - Janusz Palikot. 

Reklama

W analizie fundacji ePaństwo zwrócono uwagę, że w obecnym stanie prawnym nie ma przepisów, które wyraźnie regulowałyby kwestie zakładania i prowadzenia kont na portalach społecznościowych przez instytucje państwowe.


ePaństwo wskazuje, że brak jest informacji o autorach treści publikowanych na kontach państwowych instytucji w mediach społecznościowych. Nie ma też możliwości sprawdzenia czy konto instytucji na portalu społecznościowym jest autentyczne.

Obywatelom przysługuje prawo dostępu do informacji publicznej. Ustawa regulująca tę kwestię nie ma zastosowania wówczas, gdy urząd publikuje treści na Facebooku czy Twitterze. W konsekwencji nie można stwierdzić czyim konkretnie działaniem są aktywności na oficjalnych kontach instytucji państwowych. 

Nie wiadomo, czy poszczególne wpisy są efektem pracy specjalisty od PR-u, czy stanowią autorski wpis premiera lub ministra. Tak jest w przypadku konta @donaldTusk, do którego dostęp mają 3 osoby, pracownicy KPRM.

Co ciekawe - według autorów raportu - dostępu do konta nie ma sam zainteresowany - premier Donald Tusk.


Dowiedz się więcej na temat: Radosław Sikorski | twitter

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje