Reklama

Reklama

Który polityk byłby najlepszym premierem. Wynik sondażu

Premier Mateusz Morawiecki przed Rafałem Trzaskowskim i Szymonem Hołownią - tak wygląda "podium" wyników sondażu, w który zapytano Polaków o to, kto byłby najlepszym premierem.

Ankietowanych zapytano, który z polityków byłby ich zdaniem najlepszym premierem. "Na liście możliwych odpowiedzi wymieniliśmy zarówno obecnego premiera, jak i polityków opozycji oraz szefów partii tworzących koalicję z PiS" - wyjaśniło "Wprost", publikując rezultaty sondażu na swoim portalu.

Trzaskowski zdecydowanie przed konkurentami z opozycji

Najwięcej głosów uzyskał obecny szef rządu. Morawiecki jako najlepszy kandydat na to stanowisko jest postrzegany przez 31,3 proc. badanych. Drugie miejsce w rankingu przypadło Trzaskowskiemu z poparciem 23,9 proc. respondentów. Polityk PO wyprzedził konkurentów z opozycji o ponad 10 punktów procentowych. Podium zamyka lider Polski 2050 Szymon Hołownia z wynikiem 11,6 proc.

Reklama

Zaraz po nim plasuje się prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz, którego wskazało 10,1 proc. badanych. Kolejne miejsce należy do posła Konfederacji Krzysztofa Bosaka, który otrzymał 7,1 proc. wskazań.

Po ok. 1 procencie wskazań zyskali liderzy Lewicy Włodzimierz Czarzasty i Adrian Zandberg oraz koalicjanci PiS, lider Porozumienia Jarosław Gowin i lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

Sondaż wyborczy. Zjednoczona Prawica przed Polską 2050 Szymona Hołowni 

11,9 proc. badanych wybrało odpowiedź "Nie wiem, trudno powiedzieć".

"Badanie zostało przeprowadzone przez United Surveys w dniu 7.05.2021 r. metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI). Badana próba wyniosła 1000 osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy