Reklama

Reklama

Kto złożył zawiadomienie w sprawie prof. Maksymowicza? Nieoficjalne ustalenia

Z nieoficjalnych ustaleń "Wydarzeń" Polsatu wynika, że zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez prof. Wojciecha Maksymowicza, lekarza i posła Porozumienia, złożył Mariusz Dzierżawski, lider antyaborcyjnej fundacji Pro Prawo do Życia. Fragment zawiadomienia opublikował z kolei na Twitterze poseł Kamil Bortniczuk, były polityk Porozumienia związany z Adamem Bielanem.

Reklama

Zawiadomienie dotyczy nieetycznych eksperymentów medycznych. 

Reklama

"Działając w imieniu Zawiadamiającego, zawiadamiam o możliwości popełnienia na terenie Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie przestępstwa przez lekarza prof. dr. hab. med. Wojciecha Maksymowicza działającego wspólnie i w porozumieniu z lekarzem dr. hab. med. Tomaszem Waśniewskim, a polegającego na tym, że w okresie od 01.01.2016 r. do chwili obecnej sprawcy zabili nieustaloną liczbę dzieci przedwcześnie urodzonych (...) - czytamy w zawiadomieniu, którego fragment Bortniczuk opublikował na Twitterze. 

W dalszej części pojawiają się drastyczne szczegóły.

Burza po informacjach Interii

Tymczasem, jak nieoficjalnie ustaliły "Wydarzenia", zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez prof. Maksymowicza złożył Mariusz Dzierżawski, lider antyaborcyjnej fundacji Pro Prawo do Życia.

Przypomnijmy, sprawa wywołała ogromne poruszenie po wywiadzie, którego prof. Maksymowicz udzielił Interii. Jak mówił, "wiedziałem, że ktoś zbiera na mnie haki. Zostałem o tym uprzedzony". Jednocześnie polityk odpierał zarzuty, uznając, że sprawa ma wymiar polityczny. Dzisiaj, w ramach sprzeciwu, opuścił klub parlamentarny PiS, o czym Interia wcześniej informowała.

Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło w tej sprawie kontrolę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje