Reklama

Reklama

Kto będzie kandydatem PiS na premiera?

Kto będzie kandydatem PiS na premiera? Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Telewizji Republika powiedział, że zadecyduje o tym najważniejszy człowiek w Polsce - prezydent Andrzej Duda.

Szef Rady Programowej PiS Piotr Gliński na pytania dziennikarzy reaguje pobłażliwie.

"To jest oczywiste, że Jarosław Kaczyński jest najbardziej doświadczony, jest także ojcem tego zwycięstwa, oczywiście z panią Beatą Szydło" - podkreśla.

Wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński nie mówi ani tak, ani nie. "Najpierw wyruszymy z chorągwiami do dalszego boju" - zapowiada Kuchciński.

Wiceprezes PiS Mariusz Kamiński zdecydowanie poparł apel prezydenta elekta do rządu o nie wprowadzanie zmian ustrojowych do końca kadencji. Jednak o tym, kto potem miałby przejąć ster władzy nie chciał mówić. "To nie jest moment, żeby wygłaszać jakieś komentarze polityczne" - podkreśla.

Reklama

Naszym kandydatem jest Jarosław Kaczyński, a decyzje zapadną po wyborach - powiedział wiceprezes Adam Lipiński. Zaznaczył jednak, że decydujący głos w tej sprawie będzie miał prezes Kaczyński. 

Zapewne więcej będzie wiadomo po konwencji programowej PiS, która odbędzie się na początku lipca. Profesor Gliński powiedział, że wydarzenie to jest planowane od kilku miesięcy.

"Jest oczywiste, że trzeba przedstawić społeczeństwu pewną propozycję personalną, jacy politycy i jacy eksperci są brani pod uwagę do ewentualnej ekipy, która miałaby wziąć odpowiedzialność za państwo, bo spodziewamy się, że po najbliższych wyborach parlamentarnych będziemy mieli ten zaszczyt i obowiązek pełnienia roli władzy wykonawczej" - powiedział.

Andrzej Duda odebrał w Wilanowie w Warszawie uchwałę PKW o wyborze na prezydenta Polski. Urząd obejmie 6 sierpnia. Wybory do parlamentu odbędą się w październiku ale nie jest jeszcze pewne kto w nich wystartuje.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL