Reklama

Reklama

Ksiądz Michał Misiak odchodzi z Kościoła

Znany łódzki ewangelizator ks. Michał Misiak poinformował za pośrednictwem Facebooka o swoim odejściu z Kościoła katolickiego. "Zacząłem żyć pełnią życia, być sobą, być szczęśliwym człowiekiem bez lęków i bez wrzodów na żołądku. Od 5 miesięcy nie jestem księdzem na płaszczyźnie mojej woli i życia codziennego" - napisał duchowny.

O ks. Michale Misiaku było głośno przez ostatnie lata m.in. z powodu niekonwencjonalnych pomysłów na ewangelizację.

Reklama

Podczas wizyty duszpasterskiej odwiedził jedną z agencji towarzyskich. Organizował modlitwy przed sklepem z dopalaczami, a wcześniej w Łodzi i Bełchatowie zapraszał też na tzw. chrystoteki - dyskoteki bez alkoholu, za to z możliwością spowiedzi. Uznawany był za świetnego spowiednika i ewangelizatora.

Ks. Misiak prosił także przełożonych o zgodę na zdjęcie z niego celibatu.

"Powiedziałem biskupowi, że mam pragnienie małżeństwa, że chciałbym kochać, że chciałbym mieć żonę, chciałbym ewangelizować, być księdzem, nawet gdzieś daleko na misjach, ale z żoną. Biskup mi odpowiedział, że nie ma takiej opcji" - opowiadał w czerwcu kapłan.

W maju 2019 r. metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś nałożył na niego karę ekskomuniki oznaczającą wykluczenie z Kościoła katolickiego. Jej powodem było przyjęcie chrztu w rzece Jordan we wspólnocie protestanckiej co - według przepisów Kościoła - stanowi schizmę. Miesiąc po nałożeniu kary abp Ryś zdjął z ks. Misiaka ekskomunikę. Decyzja ta miała być poprzedzona "serią rozmów" z duchownym, który jesienią został skierowany do posługi w Konstantynowie Łódzkim.

Na początku tego roku ks. Misiak wyleciał do Afryki, gdzie zaangażował się w pomoc lokalnej społeczności.

W niedzielę 31 maja na swoim profilu facebookowym poinformował, że postanowił odejść z Kościoła katolickiego.

Zamierza wstąpić do Kościoła zielonoświątkowego, w którym w przyszłości chce podjąć posługę pastora.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy