Reklama

Reklama

Ks. Oko: Większość aborcji jest skutkiem rozpasania seksualnego

- Ateiści, którzy popierają aborcję, popierają także eutanazję - powiedział w programie "Kropka nad i" na antenie TVN24 ksiądz Dariusz Oko. Duchowny dodał także, iż jego zdaniem "większość aborcji jest skutkiem rozpasania seksualnego".

- Trzeba być potworem, żeby mówić kobiecie, która została zgwałcona i chce dokonać aborcji, że jest rozpasana seksualnie - oburzył się po tych słowach poseł Twojego Ruchu Robert Biedroń, który także był gościem Moniki Olejnik.

Reklama

Z kolej ks. Oko mówił dalej: "Prof. Chazan nie jest bogiem. Nie może decydować o tym, czy dziecko będzie żyło, czy nie. Natomiast ateiści w Rosji uważali, że mają takie prawo. Jednym, z pierwszych przepisów wprowadzonych przez Lenina było właśnie przyzwolenie na aborcję".

- Piekło kobiet bierze się przede wszystkim ze straszliwego egoizmu mężczyzn, którzy stawiają na pierwszym miejscu swoją przyjemność seksualną - kontynuował duchowny.

- Słuchając księdza Oko mam wrażenie, że żyjemy w dwóch różnych porządkach prawnych - odparł Biedroń. Polityk zaznaczył, że "jest prawo stanowione, z drugiej strony religijne, niektórym to się miesza i przez to mamy takie dyskusje". - Po raz kolejny musimy toczyć ten spór - dodał poseł.

- Stajemy się ofiarami fanatyków, którzy pod hasłami obrony religijnej chcą nam zrobić drugi Iran - mówił także Robert Biedroń w "Kropce nad i". Jak dodał, kobiety dokonujące aborcji, są w Polsce stygmatyzowane, tymczasem na świecie taki zabieg jest standardem.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje