Reklama

Reklama

​Kosiniak-Kamysz: Politycy PiS zatruwają życie Polaków

Atmosfera ciągłego strachu, nienawiści, zawiści, szczucia jednych na drugich, to nasz największy zarzut; politycy PiS mają zatrute serca i przez to zatruwają życie Polaków - powiedział w sobotę szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

W sobotę Kosiniak-Kamysz na wspólnej konferencji prasowej w Warszawie z marszałkiem woj. mazowieckiego Adamem Struzikiem, był pytany o swoją piątkową wypowiedź w sejmowej debacie nad wnioskiem PO o wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło.

Prezes PSL mówił wówczas: "Rok temu diagnozowałem u was ciężką chorobę nienawiści. Po 12 miesiącach wnikliwej obserwacji stwierdzam, że stan pacjenta uległ znaczącemu pogorszeniu: choroba nienawiści zatruwa wasze serca i umysły, a wy zatruwacie życie Polaków" - powiedział Kosiniak-Kamysz, zwracając się do rządzących

Reklama

W sobotę polityk odnosząc się do tych słów podkreślił: "Jesteśmy razem z marszałkiem Struzikiem lekarzami więc obserwowaliśmy tego pacjenta (PiS) i rozwój tej choroby. My już ją diagnozowaliśmy rok temu. Ona się niestety pogłębiła, stan pacjenta się znacząco pogorszył". Według prezesa PSL politycy PiS mają "zatrute" serca i przez to - jak stwierdził - "zatruwają" życie Polaków.

"To jest po prostu niebezpieczne. Ta atmosfera ciągłego strachu, nienawiści, zawiści, szczucia jednych na drugich, to jest rzecz, która jest naszym największym zarzutem" - dodał szef ludowców.

Kosiniak-Kamysz przekonywał, że "dobre zwyczaje i obyczaje, które zostały utracone w wielu miejscach, będzie bardzo trudno odtworzyć". "Będzie trudno odtworzyć wspólnotę narodową - dzisiaj Polacy są podzieleni, nie tylko politycznie ale też w rodzinach" - wskazał.

Zdaniem prezesa PSL normalność, wzajemny szacunek i tolerowanie odmiennych poglądów jest odpowiedzią na "nienawiść". "To nie jest nic złego, że się różnimy, tylko trzeba to robić w sposób cywilizowany, a tej normalności nam po prostu dzisiaj brakuje" - ocenił Kosiniak-Kamysz.

Struzik dodał, że PiS musi wrócić do "źródeł, do myślenia pozytywnego o drugim człowieku i państwie".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne