Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Obostrzenia od lutego. Co się zmieni?

W czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że tzw. "etap odpowiedzialność" zostaje przedłużony do 14 lutego. Nastąpi jednak otwarcie galerii handlowych, muzeów i galerii sztuki. Ponadto zlikwidowane zostaną godziny dla seniorów.

Restauracje, hotele, stoki i inne obiekty sportowe pozostaną zamknięte. Bez zmian pozostaje także formuła nauczania w szkołach. 

Reklama

- Reguły, które dotyczą zgromadzeń publicznych, imprez, i spotkań organizowanych w domach pozostają bez zmian - poinformował minister. Jak dodał, "do limitów zgromadzeń nie wliczają się osoby, które już zostały zaszczepione i uzyskały odporność". 

Otwarcie galerii

1 lutego nastąpi otwarcie galerii handlowych, będą one jednak funkcjonować w ścisłym reżimie sanitarnym. 

Otwarcie galerii sztuki i muzeów

Do otwarcia od 1 lutego zostaną dopuszczone także muzea i galerie sztuki. 

Godziny dla seniora zniesione

W związku z ogólnym uwolnieniem handlu, postępem szczepień seniorów i apelami przedsiębiorców od początku lutego zniesione zostaną tzw. "godziny dla seniorów". 

Kwarantanna

- W najbliższej zmianie rozporządzenia epidemicznego wprowadzimy możliwość zwolnienia z kwarantanny osoby przyjeżdżające do Polski, jeśli będą miały negatywny wynik testu wykonanego na 48 godzin przed przyjazdem - wynika z wypowiedzi ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Zasiłek opiekuńczy

- Pójdziemy w kierunku przedłużania zasiłku opiekuńczego dla dzieci do 8 lat i dla dzieci z niepełnosprawnością do 24 lat w zależności od jej stopnia, ale w sytuacji, gdy placówka jest zamknięta i dziecko nie może uczęszczać do żłobka, przedszkola i szkoły – poinformowała z kolei minister rodziny Marlena Maląg. Oznacza to, że zasiłek będzie przysługiwał na dotychczasowych zasadach. 

Ładowanie...
Ładowanie...


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje