Reklama

Reklama

Korolec tłumaczy decyzję ws. szczytu klimatycznego. "Jednoznaczna rekomendacja"

"Jednoznaczna rekomendacja ONZ była taka, aby zorganizować szczyt klimatyczny na Stadionie Narodowym" - przyznał minister środowiska Marcin Korolec. Tłumaczył też, że przeprowadzenie przetargu w tej sprawie nie było konieczne. Minister zapłaci za wynajęcie stadionu 26,5 miliona złotych.

Minister stwierdził, że zarówno Polacy, jak i przedstawiciele sekretariatu ONZ jednoznacznie opowiedzieli się za organizacją konferencji na Stadionie Narodowym, choć brano pod uwagę także inne lokalizacje.

Reklama

- Zastanawialiśmy się nad Pałacem Kultury, centrum konferencyjnym na Woli - tłumaczył. Sekretariat odwiedzał te miejsca. Jednoznaczna rekomendacja była, by organizować to na Stadionie Narodowym - dodał. Podkreślił też, że prawo o zamówieniach publicznych pozwoliło na wybór stołecznej areny bez procedury przetargowej.

Minister środowiska zapłaci za wynajęcie na szczyt Stadionu Narodowego 26,5 mln złotych.

Już wiadomo, że samo dostosowanie Narodowego do potrzeb konferencji pochłonie parę milionów. Najwięcej kosztować będzie budowa potężnego pawilonu, który zajmie płytę stadionu i będzie główną areną szczytu.

Łącznie koszt zorganizowania dwutygodniowej konferencji to aż 100 mln złotych.

Konrad Piasecki


Dowiedz się więcej na temat: Stadion Narodowy | ONZ | konferencja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje