Reklama

Reklama

​Kornel Morawiecki zakłada nową partię

Wolni i Solidarni - tak będzie się nazywać nowa partia, której założycielem jest Kornel Morawiecki. "To prawda, powstaje nowa partia pod moim kierownictwem" - potwierdził w rozmowie z portalem Niezalezna.pl Kornel Morawiecki.

Jak dodał, nowe ugrupowanie będzie nazywało się tak samo, jak koło poselskie, które powstało w ubiegłym roku pod jego kierownictwem, czyli Wolni i Solidarni. Morawiecki zaznaczył, że nazwa partii nawiązuje do dewizy Solidarności Walczącej.

"Chcemy być taką partią, która będzie zbliżać Polaków do siebie. Zgadzamy się z ostatnim stanowiskiem Episkopatu, które mówi, że podziały nas osłabiają i chcemy stanąć w środku tych podziałów, bo uważamy, że jest potrzeba zbliżenia między Polakami" - mówi portalowi marszałek senior.

Reklama

Według niego, "nowe ugrupowanie będzie konkurencją dla Kukiz’15, ale nie tylko".

"Chcemy być konstruktywną, twórczą opozycją. Nie chcemy być opozycją totalną. Tam, gdzie będziemy się zgadzać - będziemy się zgadzać. Będzie to oczywiście konkurencja dla Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, ale również dla Prawa i Sprawiedliwości. Chcemy stworzyć konkurencję, która będzie miała udział dla władzy, a jeśli będziemy silni - która będzie rządzić Polską" - podkreślił Morawiecki w rozmowie z portalem Niezalezna.pl.

Kornel Morawiecki to legendarny twórca Solidarności Walczącej w okresie stanu wojennego. W wyborach do Sejmu w 2015 r. startował z listy Kukiz'15. W kwietniu ub.r. wystąpił z klubu Kukiz'15. Stało się to po tym, gdy posłanka Małgorzata Zwiercan zagłosowała w jego imieniu w Sejmie, a następnie została usunięta z klubu.

Morawiecki założył koło poselskie Wolni i Solidarni, którego jest szefem. Należą do niego m.in. Małgorzata Zwiercan i Ireneusz Zyska. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy