Reklama

Reklama

"Kopacz wykazuje się słabością w starciu ze związkami"

Premier Ewa Kopacz słabnie w roku wyborczym - uważa Mirosław Oczkoś, ekspert do spraw wizerunku z SGH. W jego ocenie świadczą o tym ustępstwa, na które poszedł rząd w sporze ze związkowcami.

Mirosław Oczkoś mówił w Polskim Radiu 24, że porozumienie z górnikami mocno osłabiło Ewę Kopacz. Zdaniem eksperta, to może zachęcić kolejne grupy do protestu. Na zewnątrz widzimy, że na każde zawołanie, niemalże na gwizdek, premier 36-milionowego kraju jedzie podpisywać jakieś porozumienie czy negocjować, teraz to pójdzie dalej - mówił gość Polskiego Radia 24.

Reklama

Mirosław Oczkoś ocenia, że ewentualna zmiana na stanowisku premiera nie będzie oznaczać automatycznego odbicia Platformy Obywatelskiej w sondażach. Im więcej jest tak zwanych otwarć, tym większy przeciąg - skwitował ekspert do spraw wizerunku. Jego zdaniem, do przejęcia władzy aspirują Grzegorz Schetyna i Cezary Grabarczyk. Mirosław Oczkoś stwierdził również, że wewnątrz PO nie widać zbyt dużej pomocy dla szefowej rządu.

Premier Ewa Kopacz zanotowała spory spadek notowań w ostatnim sondażu CBOS. W styczniu liczba zwolenników rządu koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego zmniejszyła się o 8 punktów procentowych i wynosi 30 procent.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy