Reklama

Reklama

Kopacz przyjęła kolejne dymisje dwóch wiceministrów

Premier Ewa Kopacz przyjęła dymisje dwóch wiceministrów zdrowia: Cezarego Rzemka i Aleksandra Soplińskiego oraz wiceminister sportu i turystyki Katarzyny Sobierajskiej - poinformował w piątek CIR. To kolejne dymisje związane z dokonywanym przez premier przeglądem resortów.

Przyjęcie dymisji zostało uzgodnione z właściwymi ministrami - podano w piątkowym komunikacie CIR.

Reklama

Piątkowe dymisje są już kolejnymi - w czwartek premier przyjęła dymisje czterech wiceministrów infrastruktury i rozwoju.

Zdymisjonowany w piątek Cezary Rzemek był wiceministrem zdrowia od maja 2009 r. W resorcie odpowiadał m.in. za finanse, nadzór i kontrolę oraz system ratownictwa medycznego.

Z kolei Aleksander Sopliński pełnił funkcję wiceministra zdrowia od lutego 2012 r. W MZ był przedstawicielem PSL. Do jego zadań należał nadzór nad departamentem matki i dziecka, departamentem nauki i szkolnictwa wyższego oraz departamentem pielęgniarek i położnych.

Jak poinformował CIR, premier przyjęła także dymisję wiceminister sportu i turystyki Katarzyny Sobierajskiej. Sobierajska na stanowisko podsekretarza stanu w resorcie sportu została powołana 5 lutego 2008 roku.

Przegląd trwał od października

Przegląd resortów premier Ewa Kopacz rozpoczęła pod koniec października. Po objęciu funkcji zapowiadała, że odwiedzi ministerstwa i będzie rozmawiać z ich kierownictwami; na tej podstawie miała ocenić przydatność poszczególnych wiceministrów.

Dotychczas w ramach przeglądu Kopacz odwiedziła resorty: finansów, spraw zagranicznych, obrony narodowej, sprawiedliwości, zdrowia, administracji i cyfryzacji, infrastruktury i rozwoju. Z kierownictwem ministerstwa zdrowia premier spotkała się 4 grudnia.

W czwartek premier przyjęła dymisje wiceministrów z resorcie infrastruktury i rozwoju: Zbigniewa Klepackiego, Marcina Kubiaka, Adama Zdziebły i Janusza Żbika. W piątek premier poinformowała, że ma już kandydatów na nowych wiceministrów w tym resorcie. Dodała, że są to osoby z doświadczeniem, które będą miały bardzo konkretne zadania do wypełnienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy