Reklama

Reklama

Konwój niebieskich ciężarówek już w Polsce

Konwój ciężarówek niemieckich służb THW z pomocą dla Ukrainy wjechał do Polski. Przez nasze terytorium ma przejechać w sumie ponad sto ciężarówek. Po przekroczeniu granicy konwój podzielony został na mniejsze grupy, aby nie utrudniać poruszania się po drogach innym użytkownikom.

Pierwszych 17 niebieskich samochodów technicznych przekroczyło polsko-niemiecką granicę w Świecku i dalej pojechało autostradą A2 przez Poznań do Łodzi.

Reklama

Dziś samochody dotrą do Warszawy. Tam zaplanowano postój. Jutro rano ciężarówki mają ruszyć w dalszą podróż i przez Lubelszczyznę dotrzeć na Ukrainę. 

Na razie nie podano, kiedy pojawią się kolejne pojazdy THW. Wiadomo jedynie, że w sumie przez Polskę ma przejechać ponad 100 niemieckich samochodów technicznych.

Bundesanstalt Technisches Hilfswerk (THW) to niemiecka instytucja zajmującą się zarządzaniem kryzysowym. Służby te odpowiedzialne są za zadania podobne do tych, które ma polska straż pożarna. TWH powstała w 1950 r. W jej flocie znajduje się wiele specjalistycznych pojazdów oraz wielofunkcyjne łodzie. Służby te pomagały m.in. podczas tegorocznej powodzi na Bałkanach oraz Słowenii po ataku zimy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy