Reklama

Reklama

Kontrowersyjny wpis posła PiS na temat homoseksualizmu

Znów zrobiło się głośno wokół posła Prawa i Sprawiedliwości, Stanisława Pięty, który w kontrowersyjny sposób odniósł się do uchwalonej w piątek przez parlament Ugandy ustawy, przewidującej karę dożywotniego więzienia za niektóre kontakty seksualne. Po jego wpisie zamieszczonym na Twitterze zawrzało.

"Niby dzicy ludzie, a wiedzą, że nie należy obrażać praw natury. Byle tylko skazanych nie trzymali w celach wieloosobowych ;)" - napisał na Twitterze Stanisław Pięta; nawiązując tym samym do przyjętej przez ugandyjski parlament ustawy - podaje stacja TVN24.

Reklama

Dożywocie przewidziano za kontakty homoseksualne z udziałem nosiciela wirusa HIV, za seks homoseksualny z nieletnimi i osobami niepełnosprawnymi, a także za wielokrotne kontakty homoseksualne, do których dochodzi za obopólną zgodą.

Ustawa zawiera też zapis o karze siedmiu lat więzienia dla osoby, która "prowadzi ceremonię zawarcia małżeństwa" przez osoby tej samej płci.

Uchwalona obecnie ustawa jest zrewidowaną wersją projektu z 2009 roku, w którym za kontakty homoseksualne groziła nawet kara śmierci.

Ugandyjscy homoseksualiści twierdzą, że przywódcy polityczni i religijni w ich kraju dostali się pod wpływy amerykańskich ewangelików, usiłujących szerzyć antyhomoseksualną kampanię w Afryce.

Przypomnijmy, że to niejedyny kontrowersyjny komentarz zamieszczony w sieci przez posła PiS. Stanisław Pięta zasłynął też swoją wypowiedzią o wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej, kiedy to nazwał ją paprotką. 

"Macierewicz zasłużył się Polsce. Kim jest pani Bieńkowska? Co prawda jest ładniejsza od niego. Macierewicz to bohater wolnej Polski, Bieńkowska to paprotka" - napisał poseł PiS na jednym z portali społecznościowych, krytykując tym samym mianowanie Bieńkowskiej na stanowisko wicepremiera i uzasadniając jednocześnie wybór Antoniego Macierewicz na wiceszefa PiS.
Dowiedz się więcej na temat: Stanisław Pięta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne