Reklama

Reklama

Koniec poszukiwań drona, którego "zgubili" Polacy

Wczoraj późnym wieczorem podjęto decyzję o zakończeniu poszukiwań drona, a firma, która go wyprodukowała zobowiązała się dostarczyć wojsku nowy sprzęt. Taką informację przekazał na Twitterze rzecznik MON Jacek Sońta.

Jak informuje producent- WB Electronics, którego przedstawiciele uczestniczyli w akcji poszukiwawczej tego małego bezzałogowego statku powietrznego, decyzję taką podjęto kierując się względami ekonomicznymi. 

Reklama

Jak napisano w komunikacie firmy, koszty poszukiwań zaczęły przewyższać wartość zaginionego samolotu. Firma podkreśla, że bez infrastruktury naziemnej dron nie posiada cech użytkowych i nie ma wielkiej wartości. Nie stwarza też zagrożenia i nie zawiera też informacji szczególnego znaczenia.

"Z tego względu dalsze prowadzenie działań mających na celu odnalezienie samolotu uznano za bezcelowe"- napisano w komunikacie.

Zaginiony dron był na gwarancji, doszło prawdopodobnie do awarii technicznej. Firma zobowiązała się do dostarczenia wojska nowego bezzałogowca, identycznego, jak ten zaginiony.

Poszukiwania drona trwały od środy. Typowano, że wylądował w rejonie Skulska w Wielkopolsce.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy