Reklama

Reklama

Komorowski: Ostatnie 25 lat to złoty okres dla Polski

Ostatnie 25 lat to wyjątkowy jak na polską historię czas, to złoty okres, czas niebywałego rozwoju - mówił w środę na spotkaniu z przedstawicielami powiatów lwóweckiego i lubańskiego w Zamku Czocha (Dolnośląskie) prezydent Bronisław Komorowski.

Prezydent podkreślił, że na Dolnym Śląsku 25 lat wolnej Polski to czas próby dogonienia tego, co "tu było dawniej".

Reklama

"To próba konsekwentnie realizowana, z ogromną szansą na sukces. Pracując tu kolejne 25 lat zbudujemy polską rzeczywistość, polskie dokonania, które będą zarówno kontynuacją dorobku poprzednich pokoleń, nie polskich pokoleń, ale również będą źródłem naszej polskiej dumy" - mówił Komorowski.

Nawiązując do miejsca spotkania - Zamku Czocha - prezydent podkreślił, że w tym zabytku widać pracę i wytrwałość wielu pokoleń.

"Ten zamek pokazuje, jak ważna jest umiejętność wykorzystywania szans, korzystanie z nawarstwionej ludzkiej pracy, a nie ciągłe zaczynanie od zera" - mówił.

Prezydent namawiał przedstawicieli lokalnych samorządów do mądrego korzystania z tego, co na ziemiach zachodnich Polacy uzyskali w wyniku losów historii. "Wyjątkowo ważne jest każde dzieło, które pokazuje, że staramy się dobrze zagospodarować to co inni tu zbudowali i pomnożyć dla własnej zamożności" - powiedział.

Leśna i położony nieopodal tej miejscowości Zamek Czocha była ostatnim punktem środowej wizyty prezydenta na Dolnym Śląsku.
Wcześniej Komorowski odwiedził Lubiąż i Zgorzelec.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje