Reklama

Reklama

Komorowski do studentów: Życzę odwagi w stawianiu trudnych pytań

Prezydent Bronisław Komorowski podczas poniedziałkowej inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie życzył studentom odwagi w stawianiu trudnych pytań i szukaniu odpowiedzi.

Nawiązując do patrona uczelni kard. Wyszyńskiego, prezydent Komorowski mówił, że kolejne pokolenie, które wyrasta w wolnej Polsce, ma przed sobą wiele ambitnych wyzwań. - To, o co walczył kardynał Wyszyński, czyli jedność Polaków niezależnie od światopoglądu, szacunek dla bliźniego nawet, jeśli jest moim konkurentem, to nadal istotne wyzwanie w życiu społecznym Polski - podkreślił.

Reklama

Powołując się na słowa Jana Pawła II prezydent przypomniał także, "by nie zachłystując się wolnością, stale nad nią pracować, wzbogacać i umacniać". - Pamiętać, że wolność nie jest dana raz na zawsze, ale wymaga ciągłej pracy i podejmowania nowych wyzwań, jest wezwaniem do odpowiedzialności i budowania wspólnoty - mówił Komorowski, przywołując myśl papieża.

Jak zaznaczył Komorowski, odpowiedzialność za budowanie wspólnoty jest szczególnie widoczne na gruncie środowisk akademickich. - Jest też wyzwaniem dla wszystkich: w skali państwa, narodu, małych ojczyzn i rodziny - dodał.

- Wspólnota duchowa musi być otwarta, co rozumieją wszyscy funkcjonujący w obszarze wspólnot uniwersyteckich - powiedział prezydent. Tylko wtedy - jak podkreślił - wspólnota jest wielka, a konfrontując się z innymi wspólnotami może zachować swoją atrakcyjność i żywotność. - Warto więc podkreślać i wzmacniać poczucie otwartej wspólnoty akademickiej - dodał Komorowski.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy