Reklama

Reklama

Kolejny sukces Kliniki Budzik. Cyprian wybudził się po pół roku

14-letni Cyprian jest ósmym pacjentem Kliniki Budzik, który wybudził się ze śpiączki. Chłopiec trafił do placówki w styczniu.

"Z wielką radością spieszymy z informacją, że komisja medyczna Kliniki Budzik wydała orzeczenie o wybudzeniu ze śpiączki kolejnego pacjenta: 14-letniego Cypriana" - czytamy w komunikacie.

Reklama

Cyprian trafił do Budzika 30 stycznia w stanie głębokiej śpiączki. Zapadł w nią z powodu zatrzymania akcji serca po poważnym poparzeniu. W śpiączce był 6 miesięcy.

Chłopiec jest w pełni wybudzony, ale jak podkreślają lekarze, przed nim jeszcze długa droga powrotu do pełnej sprawności.

Klinika Budzik jest pierwszym w Polsce i jedynym ośrodkiem rehabilitacyjnym dla dzieci w śpiączce, który działa przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie od 15 lipca 2013 roku. 

Przypomnijmy, że radio RMF FM odwiedziło pacjentów kliniki "Budzik" w Dzień Dziecka. Trafiły tam nasze audiobooki ze słuchowiskiem "Królewna Śnieżka" [TUTAJ MOŻESZ POBRAĆ BAJKĘ]. Nie przez przypadek narratorką opowieści jest Ewa Błaszczyk - szefowa fundacji "Akogo".
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy