Reklama

Reklama

Kolarska-Bobińska: Chcemy Polski nowoczesnej swoimi badaniami

Chcemy, żeby Polska była nowoczesna nie tylko drogami, ale nowoczesna technologiami, pomysłami, badaniami, młodymi ludźmi - powiedziała na sobotniej konwencji krajowej PO kandydatka na ministra nauki Lena Kolarska-Bobińska.

- Po raz pierwszy premier Polski powiedział, że nauka, twórczość, myślenie, są priorytetami rządu i kołem napędowym Polski - podkreśliła Kolarska-Bobińska. Jak oceniła, nowe otwarcie dla Polski - o którym mówił Donald Tusk podczas swojego wystąpienia - dotyczy nie najbliższych 2 lat, ale 20-30 lat.

Reklama

Zdaniem Kolarskiej-Bobińskiej, potrzebna jest "Polska nowoczesna, swoją myślą twórczością, innowacyjnością i kreatywnością. - O to chciałabym zabiegać wspólnie ze środowiskami naukowymi - zadeklarowała.

Zapowiedziała też, że przygotuje strategię rozwoju nauki i badań na następne 20 lat.

Joanna Kluzik-Rostkowska, która ma zastąpić Krystynę Szumilas na stanowisku ministra edukacji podkreśliła, że marzy jej się szkoła, "która będzie potrafiła z każdego dziecka wydobyć to, co najlepsze". - Sytuacja, w której rodzic nie będzie szedł do szkoły z duszą na ramieniu, ale będzie miał pełne przeświadczenie, że jest członkiem wspólnoty - mówiła Kluzik-Rostkowska.

Zwracając się do manifestujących w sobotę w Warszawie nauczycieli Kluzik-Rostkowska powiedziała: "Nie obiecuję sakramentalnego "tak" dla każdej waszej propozycji. Obiecuję rzetelną twardą rozmowę".

Jak dodała, jest przekonana, że oczekiwania strony rządowej i nauczycieli uda się pogodzić, uda się uzgodnić dla dobra edukacji polskich dzieci.

Dowiedz się więcej na temat: Lena Kolarska-Bobińska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje