Reklama

Reklama

KOD oburzony niewpuszczeniem swojego przedstawiciela do studia TVP

​"Komitet Obrony Demokracji z ogromnym oburzeniem przyjął fakt niewpuszczenia do studia TVP Wiadomości przedstawiciela naszego ruchu i to mimo wcześniejszego zaproszenia na godz.19.50 do programu "Dziś wieczorem" na antenie TVP 1 i TVP Info" - czytamy na Facebooku Komitetu Obrony Demokracji.

Jak wynika z zapowiedzi, gośćmi dzisiejszego wydania programu "Dziś Wieczorem", emitowanego na antenie TVP Info mieli być Mateusz Kijowski z KOD oraz Marian Kowalski z Ruchu Narodowego. 

Ostatecznie w studiu pojawił się tylko Marian Kowalski.

Reklama

"Rozmowa miała dotyczyć sobotniego marszu oraz powołanej dziś Koalicji Wolność Równość Demokracja" - relacjonuje KOD. 

"Początkowo zapraszano naszego przedstawiciela jako jedynego gościa programu. Wstępnie ustaliliśmy, że będzie to Mateusz Kijowski. Potem okazało się, że będzie jednak drugi gość - "któryś z braci Karnowskich". Zaprotestowaliśmy przeciwko łamaniu ustaleń. KOD zgodził się jednak na udział w programie swego przedstawiciela i na rozmowę w towarzystwie drugiego gościa, którym ostatecznie okazał się ...... Marian Kowalski" - czytamy w oświadczeniu.

KOD poinformował, że do studia nie został wpuszczony przedstawiciel komitetu Jarosław Marciniak, który miał zastąpić Mateusza Kijowskiego. Według KOD, Marciniaka nie wpuszczono do studia, wyjaśniając, że zaproszony został wyłącznie Kijowski. 

"Zastrzegliśmy jednak, że nie będzie to - z powodów prywatnych i rodzinnych spraw - Mateusz Kijowski, lecz inny przedstawiciel KOD Jarosław Marciniak. Jarka do studia nie wpuszczono, argumentując, że zaproszenie skierowane zostało wyłącznie do Mateusza Kijowskiego. Protestujemy stanowczo przeciwko takiemu traktowaniu przedstawicieli KOD. Jesteśmy ruchem pluralistycznym, mamy wielu przedstawicieli. Sami decydujemy kto i w jakim programie będzie nas reprezentować" - podkreśla KOD.

Dowiedz się więcej na temat: kod

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama