Reklama

Reklama

KOD krytykuje posłów opozycji, którzy nie głosowali ws. projektu zmian w sądach

"To skandal" - ocenił nieobecność 32 posłów opozycji w trakcie głosowania nad włączeniem do porządku obrad projektu zmian w systemie sądownictwa autorstwa partii rządzącej sekretarz KOD Jarosław Marciniak. Ruch współorganizował środowe protesty przeciwko tej ustawie.

Na profilu KOD na Twitterze zamieszczono krytyczny wobec posłów opozycji wpis. "Wczoraj tysiące ludzi na ulicach protestowało przeciw 'ustawie kagańcowej', politycy opozycji także, a dzisiaj ci politycy nie przyszli na głosowanie w tak ważnej sprawie!" - czytamy.

Reklama

Sekretarz KOD Jarosław Marciniak również nie szczędził krytyki posłom opozycji, którzy nie wzięli udziału w głosowaniu. "Lista wstydu Koalicji Obywatelskiej i Lewicy, czy Państwo mogą złożyć mandat i odejść z Parlamentu!?!" - napisał i opublikował listę parlamentarzystów, którzy nie głosowali w sprawie projektu ustawy przygotowanej przez PiS. "Nie po to ludzie w chłodzie zimnie stoją pod sądami, kiedy decyzja jest w waszych rękach, a wam się po prostu nie chce przyjść do pracy na 10 rano. To jest skandal!!! Wstyd!" - podkreślił.

32 posłów było nieobecnych

32 posłów opozycji - 11 z KO, 12 z Lewicy, 7 z PSL-Kukiz15 i 2 z Konfederacji - nie wzięło udziału w czwartkowym głosowaniu nad włączeniem do porządku obrad projektu PiS dot. zmian w sądownictwie. Podczas Konwentu Seniorów zgłoszono sprzeciw wobec uzupełnienia porządku obrad o ten projekt, ale w głosowaniu większość sejmowa zdecydowała, że Izba zajmie się projektem ustawy, autorstwa PiS.

W środę w największych miastach w Polsce odbyły się protesty przeciwko proponowanym przez PiS zmianom w sądownictwie. Pod hasłem "Dziś sędziowie - jutro Ty", demonstranci protestowali przed Sejmem i gmachami sądów. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy