Reklama

Reklama

Kochan: Za Tuskiem ponad 90 proc. działaczy w regionie

Przeważająca większość zachodniopomorskiej PO - ponad 90 proc. - opowiada się za wyborem Donalda Tuska na szefa partii - powiedziała posłanka PO Magdalena Kochan po spotkaniu Tuska z członkami regionalnych struktur Platformy, które odbyło się w sobotę w Koszalinie.

Spotkanie miało charakter zamknięty, po jego zakończeniu Tusk nie rozmawiał z dziennikarzami. Według Kochan poruszono na nim m.in. temat sytuacji, w jakiej znajduje się obecnie PO.

Reklama

- Przeważająca większość zachodniopomorskiej PO opowiada się za dotychczasowym i niekwestionowanym przewodniczącym partii - mówiła Kochan. Jej zdaniem Tusk może liczyć w regionie na ponad 90-proc. poparcie.

Według Kochan Tusk nie mówił podczas spotkania o Jarosławie Gowinie, który jest jego konkurentem w walce o przywództwo w PO.

Zdaniem posłanki partia potrzebuje teraz jedności a Gowin jedynie ją deklaruje. Odniosła się w ten sposób do piątkowego głosowania w sprawie rządowego projektu dot. zawieszenia progu ostrożnościowego, w którym Gowin a także John Godson i Jacek Żalek wstrzymali się od głosu. - Gdyby Gowinowi naprawdę zależało na kwestiach finansowych, jak mówi, przedstawiłby wcześniej swój plan na nie lub podporządkowałby się dyscyplinie klubowej w głosowaniu - oceniła Kochan.

Szef PO zadeklarował w piątek, że przed wyborami na przewodniczącego Platformy chce spotkać się z liderami partii z każdego województwa. Rzecznik rządu Paweł Graś powiedział wcześniej, że premier ma zaplanowany cykl spotkań z szefami kół Platformy, których w kraju jest 1800.

Dowiedz się więcej na temat: Donald Tusk | rząd Donalda Tuska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje