Reklama

Reklama

Koalicja PO i PSL w 15 sejmikach wojewódzkich

Koalicja Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego będzie rządzić w 15 sejmikach wojewódzkich. Wspólne porozumienie w tej sprawie ogłosili premier Ewa Kopacz, pełniąca obowiązki przewodniczącej PO, i wicepremier Janusz Piechociński, lider PSL. Platforma nie będzie rządzić z ludowcami tylko na Podkarpaciu, gdzie większość ma Prawo i Sprawiedliwość.

- Przenosimy koalicję rządową, która sprawdza się, jak państwo wiecie, od 7 lat, na poziomy samorządowe - powiedziała Kopacz podczas wspólnej konferencji prasowej.

Reklama

- Jesteśmy bardzo zobowiązani wszystkim tym, którzy oddali głosy zarówno na Platformę Obywatelską, jak i na PSL - podkreśliła. - Chcemy powiedzieć: nie zawiedziemy, wynajęliście nas do pracy i tę ciężką pracę oferujemy państwu na poziomie samorządowym - dodała szefowa rządu.

Wicepremier Piechociński tłumaczył, że w samorządach i na szczeblu centralnym potrzebne są przewidywalność, racjonalność i mądrość, a także łączenie, a nie dzielenie.

Dlatego zapowiedział dbanie o to, by ten rok był "bez wstrząsów i emocji". Wicepremier dodał, że koalicja "wyciągnie też rękę" do porozumienia w województwie podkarpackim.

PiS wygrywa wybory a dalej rządzi PO! Dyskutuj na forum!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje