Reklama

Reklama

Koalicja Obywatelska. Cezary Tomczyk i Urszula Augustyn będą kandydować na szefa klubu

Cezary Tomczyk i Urszula Augustyn kandydują na nowego szefa klubu Koalicji Obywatelskiej. Na start ostatecznie nie zdecydowali się: Sławomir Neumann i Arkadiusz Myrcha, którzy poparli kandydaturę Augustyn.

Kandydaturę Cezarego Tomczyka podczas piątkowych obrad klubu Koalicji Obywatelskiej zgłosiła posłanka Izabela Leszczyna, a Urszuli Augustyn - wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Reklama

Na start ostatecznie nie zdecydowali się Sławomir Neumann i Arkadiusz Myrcha, którzy poparli kandydaturę Urszuli Augustyn.

Jeszcze zanim zgłoszeni zostali kandydaci na nowego szefa klubu, parlamentarzyści KO przegłosowali zmianę w regulaminie klubu, która umożliwi głosowanie przez pełnomocnika nieobecnym posłom i senatorom.

Nieobecni łączą się zdalnie

W myśl nowego regulaminu, każdy nieobecny z powodu zagrożenia epidemią poseł będzie mógł wybrać kogoś, kto odda za niego głos. Każdy może mieć tylko jednego pełnomocnika, a pełnomocnikiem można być też tylko jednej osoby. Bezpośrednio przed głosowaniem nieobecni informują, kto jest ich pełnomocnikiem "przy użyciu środków komunikacji elektronicznej".

Podczas obrad klubu KO na sali kolumnowej Sejmu zainstalowane są monitory, za pomocą których łączą się z salą nieobecni. Po zmianach w regulaminie klub wybrał też komisję skrutacyjną. 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje