Reklama

Reklama

Kłótnia o śmigłowce. Neumann chce komisji śledczej

Goście programu "Kawa na ławę" w TVN24 spierali się o zakończone negocjacje w sprawie zakupu od Francuzów śmigłowców typu caracal.

Sławomir Neumann z PO przekonywał w TVN24, że zakończenie negocjacji z Francuzami było efektem rzekomego spotkania szefa resortu spraw wojskowych Antoniego Macierewicza z amerykańskim lobbystą Alfonsem D'Amato. Ten ostatni pracuje dla koncernu, do którego należy producent śmigłowców black hawk.

"Chcielibyśmy, żeby Antoni Macierewicz wytłumaczył się ze swoich znajomości i kontaktów. Nie chowajcie się przed tym. Nie uciekniecie przed prawdą ani przed sprawiedliwością" - mówił w "Kawie na ławę" Neumann.

Joachim Brudziński z PiS odpowiedział, że PO podejmuje sprawę rzekomych kontaktów Macierewicza z lobbystą po zapowiedziach prokuratury krajowej, że ta prześwietli przetarg na caracale.

Reklama

"Zrobiliście wszystko, żeby za 13 miliardów złotych z kieszeni polskich podatników nabić kabzę firmie, która zażądała za helikopter kilkaset milionów dolarów więcej niż za identyczne helikoptery sprzedawane w Brazylii czy w Kuwejcie" - oznajmił poseł PiS.

"Ja wiem, że macie dziś nerwową sytuację. Ja wiem, że dziś zadrą jest Macierewicz. Wiem, że będziecie zdenerwowani za każdym razem, gdy Macierewicz i my będziemy przypominać, co wydarzyło się przez 8 lat" - kontynuował Brudziński.

Szef klubu PO zaproponował, by powołać komisję śledcza do zbadania przetargu na caracale, ale też i na black hawki. Jak powiedział, "prokuratura Ziobry (...) nie jest w stanie ruszyć Macierewicza", stąd konieczność powołania komisji sejmowej.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy