Reklama

Reklama

Kilkuset turystów z Polski utknęło za granicą. Biuro podróży jest niewypłacalne

Oświadczenie o niewypłacalności złożyło w dolnośląskim urzędzie marszałkowskim biuro podróży Millennium Travel International Sp. z o.o. z Legnicy. Biuro nie jest w stanie ściągnąć do kraju 300 turystów odpoczywających w Grecji, Bułgarii i Albanii. Powrót, którego koszt może sięgnąć blisko 600 tys. zł, zorganizowany zostanie w porozumieniu z ubezpieczycielem.

Kierownictwo biura wpisanego do rejestru organizatorów turystyki pod numerem 452/6/2011 samo zwróciło się do urzędu z prośbą o pomoc i jest w stałym kontakcie z urzędnikami.

Reklama

Na powrót do kraju czekają turyści na Korfu w Grecji, w Słonecznym Brzegu w Bułgarii i Ksamilu w Albanii.

Loty powrotne w porozumieniu z ubezpieczycielem zorganizuje urząd marszałkowski województwa dolnośląskiego. Podróżni w najbliższych dniach mają kończyć wykupione wcześniej wczasy. Pierwsi turyści mają wrócić do kraju dziś wieczorem. Kolejne loty będą organizowane jutro i pojutrze. Koszt operacji szacowany jest na blisko 600 tys. zł. Pokryje go polisa ubezpieczeniowa.

"W kolejnych dniach będziemy organizować kolejne loty zapewniające bezpieczny powrót do Polski wszystkim klientom biura. Oznacza to, że podróżni nie odczują dyskomfortu związanego z zaistniałą sytuacją" - zapewnia w specjalnym oświadczeniu urząd marszałkowski.

Biuro Millenium Travel International z Legnicy działa od 2011 r. Dotąd nie miało problemów finansowych.

Wyjazdy, które zgodnie z ofertą biura miały być zorganizowane po 20 września, zostały wstrzymane.

Bartek Paulus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama