Reklama

Reklama

Kiedy poznamy termin wyborów? Rzecznik prezydenta komentuje

Prezydent ma termin na ogłoszenie wyborów mniej więcej do połowy sierpnia - podkreślił w sobotę rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Zwrócił uwagę, że zgodnie z kalendarzem wybory mogą się odbyć w październiku lub listopadzie. Dodał, że prezydent w odpowiednim czasie podejmie decyzję.

Spychalski pytany w radiowej Trójce, kiedy prezydent Andrzej Duda ogłosi termin wyborów, podkreślił, że "termin na ogłoszenie wyborów jest mniej więcej do połowy sierpnia". Wybory mogą się odbyć - zgodnie z kalendarzem - bądź w październiku, bądź w listopadzie. "Zdaje się, że ostatnią datą możliwą jest 10 listopada. I pan prezydent, zgodnie ze swoją prerogatywą, w odpowiednim czasie podejmie decyzję" - zaznaczył.

Reklama

Pytany czy możliwe jest, że prezydent podejmie decyzję np. 13 sierpnia, tak że wybory odbędą się 13 października, bo wtedy byłaby krótka formalna kampania wyborcza, Spychalski odparł: "zgodnie z prawem, pana prezydenta obowiązują pewne terminy i prezydent w stosownych terminach będzie te decyzje podejmował".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje