Reklama

Reklama

​Kidawa-Błońska: Mam ponad 150 podpisów pod kandydaturą na prezydenta

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska poinformowała w poniedziałek, że pod jej kandydaturą na prezydenta podpisało się już ponad 150 członków Rady Krajowej PO. Jeszcze tego dnia posłanka zamierza zgłosić swoją kandydaturę w prawyborach prezydenckich, organizowanych przez PO.

We wtorek mija termin zgłaszania kandydatów w prawyborach, które mają wskazać kandydata PO i Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. Aby móc zarejestrować kandydaturę, potrzebne jest 30 podpisów członków Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej.

Reklama

Na razie jedyną osobą, która oficjalnie zgłosiła chęć ubiegania się o ten urząd, jest wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska z PO.

Posłanka poinformowała, że zgromadziła już ponad 150 podpisów członków Rady Krajowej PO. "Ja podpisy mam już zebrane i to sporo podpisów. Dzisiaj składamy potrzebne dokumenty" - podkreśliła Kidawa-Błońska.

Wicemarszałek Sejmu zaznaczyła że nie wie, czy ktoś jeszcze zgłosił swą kandydaturę. "Nie wiem, czy ktoś jeszcze z moich kolegów, czy koleżanek się zgłosił, ale mają czas do jutra. Wiem, że każdy czeka do ostatniej chwili, żeby taką decyzję podjąć" - powiedziała.

Decyzja o rozpisaniu prawyborów, które wyłonią kandydata PO i KO na prezydenta, podjął dziesięć dni temu zarząd Platformy Obywatelskiej. Powołana została wówczas Komisję Wyborcza na czele z posłem KO Rafałem Grupińskim, która przyjmuje zgłoszenia kandydatów do prawyborów. Ostateczna listę kandydatów ma ustalić i ogłosić w najbliższy piątek zarząd PO. Kandydata PO i KO na prezydenta 14 grudnia wskaże konwencja krajowa Platformy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje