Reklama

Reklama

KAS rozbiła grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym hazardem

Podkarpacka KAS pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu rozbiła grupę przestępczą zajmującą się nielegalnymi grami hazardowymi. Funkcjonariusze dokonali kilkunastu zatrzymań na terenie woj. podkarpackiego i małopolskiego. Zabezpieczono między innymi 70 nielegalnych automatów do gier oraz ponad pół miliona złotych.

Zatrzymani członkowie grupy przestępczej byli odpowiedzialni za logistykę, rozliczenia finansowe, dostawę oraz serwis maszyn do gier. Funkcjonariusze przeszukali 28 lokali użytkowych i mieszkalnych, w tym pilnie strzeżony magazyn z nielegalnymi automatami do gier oraz elektronikę do ich instalacji.

Reklama

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełniania przestępstw skarbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej z organizowania zbiorowego uczestnictwa w grze hazardowej. Wśród zatrzymanych jest 18 obywateli Polski i jeden obywatel Ukrainy. Wobec sześciu osób sąd zastosował środek zapobiegawczy tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Dokonano także zabezpieczenia na nieruchomości o wartości ok. 320 tys. zł.

Od początku sprawy zabezpieczono 507 nielegalnych automatów do gry

Osobom biorącym udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się urządzaniem nielegalnych gier hazardowych, grozi kara pozbawienia wolności do siedmiu lat i sześciu miesięcy oraz kary grzywny. Niezależnie od odpowiedzialności karnej, organizatorom nielegalnych gier, ale także właścicielom lokali, w których je urządzano grozi kara administracyjna - 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu.

To największa grupa przestępcza zajmująca się nielegalnym hazardem rozbita przez funkcjonariuszy Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu. W trakcie działalności grupy wykorzystano do nielegalnej działalności 460 automatów do gier, od początku sprawy zabezpieczono 507 urządzeń. Postępowanie jest w toku i ma charakter rozwojowy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama