Reklama

Reklama

​Karol Rabenda podsekretarzem stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych

Wicepremier Sasin Jacek wręczył powołanie na podsekretarza stanu Karolowi Rabendzie - przekazało Ministerstwo Aktywów Państwowych. Dotychczas funkcję tę pełnił wiceminister Zbigniew Gryglas. Tym samym potwierdziły się środowe ustalenia Interii.

O nieoficjalnych doniesieniach z MAP pisaliśmy w środę. 

Karol Rabenda to członek Partii Republikańskiej (jej liderem jest Adam Bielan), a także prezes stowarzyszenia Republikanie i gdański radny. Do lutego br. Rabenda był wiceprezesem Porozumienia Jarosława Gowina - w wyniku rozłamu został usunięty (wraz z Bielanem) z partii.

Zbigniew Gryglas nie odpowiedział na pytania Interii o dymisję i zawodowe plany. Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że ma teraz wziąć urlop.

Reklama

Gryglas jeszcze w środę brał udział, jako przedstawiciel MAP, w Forum Ekonomicznym w Karpaczu, a także w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach. Wieczorem oglądał mecz Polski z Anglią na Stadionie Narodowym. 

O dymisji mówiło się wielokrotnie

O dymisji Gryglasa mówiło się już wielokrotnie. Partia Republikańska Adama Bielana współtworzy Zjednoczoną Prawicę, wkrótce ma zostać podpisana nowa umowa koalicyjna, dzięki której Republikanie mają mieć "swoich" ministrów. 

Przypomnijmy: W 2015 roku Zbigniew Gryglas został posłem Nowoczesnej - uzyskał w Warszawie 1011 głosów. Po dwóch latach odszedł - jak tłumaczył, ze względu na różnice światopoglądowe - z partii i dołączył do Porozumienia Jarosława Gowina. W 2019 nie uzyskał reelekcji, ale został wiceszefem MAP. W lutym 2021 prezydium zarządu Porozumienia (uznające za prezesa partii Jarosława Gowina) zawiesiło go w prawach członka partii, następnie decyzją sądu koleżeńskiego został wykluczony z ugrupowania. Następnie dołączył do Partii Republikańskiej.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy