Reklama

Reklama

Kardynał Nycz: Katolicy nie mogą dać się zepchnąć do getta

Kardynał Kazimierz Nycz apeluje, aby katolicy odważnie wchodzili we współczesną kulturę. Metropolita warszawski, który odwiedził XX Targi Wydawców Katolickich w Warszawie przestrzegał przed chęcią zamknięcia się ludzi wierzących we własnym świecie, bo ten na zewnątrz jest im nieprzyjazny.

"Taka pokusa pojawia się wtedy, gdy są jakieś trudności. Kościół musi przekazywać wiarę w świecie taki, jaki jest, to jego zadanie"- podkreślił kardynał.

Reklama

Już pierwszego dnia targów, choć to zwykły dzień pracy, po książki do Arkad Kubickiego na Zamku Królewskim wybrało się wielu warszawiaków. "Trudno byłoby się mi oprzeć pokusie zakupów, gdyby nie ograniczenia finansowe"- mówi pani Maria. Druga z warszawianek - Lidia - dodaje, że lubi przychodzić na targi, bo mimo, iż na bieżąco śledzi, co się wydaje, może tu znaleźć coś, o czym nie słyszała.

Sporym zainteresowaniem zwiedzających cieszy się biografia Jana Pawła II pióra Andrea Riccardiego. "Autor znał Jana Pawła II przez wiele lat, dlatego z kart tej książki poznamy wiele nieznanych szerzej faktów" - mówi ksiądz Tomasz Lubaś, dyrektor wydawnictwa Edycja Świętego Pawła, które udostępniło ja polskim czytelnikom. Ta biografia pokazuje papieża przez pryzmat tego, czym się zajmował, to między innymi ochrona życia i troska o rodzinę. "Przede wszystkim widzimy papieża, jako tego, który nie cofnie się przed niczym, aby drugiego człowieka przyprowadzić do Boga"- dodaje ksiądz Tomasz Lubaś.

Od kilkunastu lat targom towarzyszy Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS. To wyróżnienie za publikację i twórczość, która promuje katolickie wartości. Przyznawane są w dziesięciu kategoriach, m.in. w publicystyce katolickiej, edytorstwie i muzyce. Jednym z nagrodzonych jest tłumacz profesor Remigiusz Popowski. Feniksy zostaną wręczone w sobotę wieczorem podczas specjalnej gali. 


Dowiedz się więcej na temat: kardynał Kazimierz Nycz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje