Reklama

Reklama

Kardynał Grocholewski: W szkole katolickiej nie ma miejsca dla gender

Prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego kardynał Zenon Grocholewski powiedział w czwartek, że niektóre szkoły katolickie ulegają czasem ideologii gender. W tych placówkach nie ma na to miejsca, bo to niezgodne z ich misją - dodał.

Na konferencji prasowej w Watykanie kardynał Grocholewski przedstawił przygotowany w jego kongregacji dokument na temat dialogu międzykulturowego w katolickich szkołach. Celem takiego dialogu jest, jak podkreślono w podtytule, "życie razem dla cywilizacji miłości".

Reklama

Pytany o ideologię gender polski purpurat odparł, że szkoła katolicka nie może poddać się jej wpływowi. - Szkoła katolicka, która poddaje się wpływowi takich tendencji, nie zdaje sobie sprawy ze swojej misji - oświadczył kardynał Grocholewski.

- To narzucenie niszczycielskiej idei - powiedział; ocenił, że ideologia ta jest niepokojąca i groźna.

Szkoły kościelne "muszą być wierne chrześcijańskiej tożsamości" - oświadczył prefekt.

- Dzisiaj widzimy, że nasze instytucje, które umacniają swą tożsamość, notują wzrost liczby uczniów i także prestiżu - mówił kard. Grocholewski. - Te zaś, które tracą tożsamość i które my też tracimy, nie są już atrakcyjne - dodał.

Prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego przypomniał najnowsze dane, z których wynika, że liczba szkół katolickich na świecie wzrosła w ciągu trzech lat, od 2008 do 2011 roku, o ponad 6 tysięcy. Obecnie jest ich 200 tysięcy. Liczba uczniów takich placówek wzrosła o prawie 3 miliony. Wzrost ten notuje się w Afryce, Azji i Oceanii, a spadek - w Europie i obu Amerykach.

Dowiedz się więcej na temat: kardynałowie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy