Reklama

Reklama

Kamil Bortniczuk wiceministrem w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej

Kamil Bortniczuk został w piątek powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej - podał resort. Bortniczuk jest posłem z ramienia partii Porozumienie.

Jak przypomniało ministerstwo, od listopada 2018 r. Bortniczuk był posłem na Sejm RP VIII kadencji, a w wyborach parlamentarnych w 2019 r. z ramienia partii Porozumienie uzyskał mandat posła IX kadencji.

MFiPR podało też, że Kamil Bortniczuk, jako członek zespołu doradców premier Beaty Szydło, odpowiadał za sprawy związane z funduszami europejskimi. Był także dyrektorem biura ministra nauki i szkolnictwa wyższego. W latach 2017-2018 był też członkiem zarządu Grupy Azoty ZAK SA.

Zgodnie z podaną przez ministerstwo informacją, Bortniczuk jest absolwentem studiów międzynarodowych na Uniwersytecie Wrocławskim i prawa na Uniwersytecie Gdańskim, ukończył też studia podyplomowe z zakresu funduszy europejskich.

Reklama

Pochodzi z Głuchołazów, gdzie był radnym miejskim przez dwie kadencje. Pracował także w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim, gdzie pełnił funkcję zastępcy dyrektora departamentu infrastruktury, odpowiedzialnego między innymi za wydział funduszy europejskich. Był również pełnomocnikiem wojewody opolskiego do spraw gospodarki i biznesu - podało ministerstwo.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy