Reklama

Reklama

Kaczyński: Władza szykanuje PiS

Jarosław Kaczyński oskarża władze o szykanowanie działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Prezes PiS ujawnił na konferencji prasowej, że należący do tej partii wójt gminy Pcim w Małopolsce, Daniel Obajtek, jest nękany kontrolami.

15 kwietnia Obajtek został zatrzymany przez policję, mimo że jest chory. Wójt stracił przytomność i został przewieziony do szpitala. Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, policja liczyła na to, że wójt Obajtek przyzna się do stawianych mu zarzutów. Sąd zwolnił wójta z aresztu i nie zastosował żadnych środków zapobiegawczych.

Wiceprezes PiS Beata Szydło poinformowała, że Daniej Obajtek i urząd gminy jest nękany kontrolami od 2010 roku. Jej zdaniem, dzieje się tak dlatego, że Daniel Obajtek krytykuje rząd za to, że nie zajmuje się sprawami zwykłych ludzi.

Sam Obajtek powiedział, że przez dwa lata w jego urzędzie było 16 kontroli. Utrudnia to pracę wójta. Jak powiedział wójt, zarzuca mu się między innymi, że przy przetargu na zakup komputerów nie przetłumaczono angielskich programów. Dodał, że kontrole często badają te same sprawy kilka razy.

Na konferencji prasowej wyświetlono film, z którego wynika, że wójt Pcimia odnosi wiele sukcesów. Prawie wszystkie dzieci w gminie mają zapewnioną opiekę dentystyczną.

W Pcimiu powstały dwa oddziały przedszkolne, wójt walczy też z wykluczeniem cyfrowym mieszkańców. W filmie Daniel Obajtek zarzucił premierowi Donaldowi Tuskowi, że składa obietnice, których wykonanie obciąża samorządy.

Dowiedz się więcej na temat: Jarosław Kaczyński | Daniel Obajtek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy