Reklama

Reklama

Kaczyński: Rząd lekceważy i eksploatuje polskie rodziny

Wśród spraw, którymi powinien się zająć rząd Jarosław Kaczyński, przebywający w Lodzi, wymienił wyludnione miasta i sprawy polskich rodzin.

Kaczyński poruszył problem wyludniania się miast podczas konferencji w Łodzi, gdzie - jak zaznaczył - było 850 tysięcy mieszkańców, a teraz jest poniżej 700 tysięcy.

"To nie jest jedyne miasto w Polsce, które się wyludnia. Jest ich bardzo wiele. Stąd każda polska władza, która słucha obywateli i chce służyć Polsce, musi mieć tę sprawę, czyli w gruncie rzeczy sprawę polskiej rodziny, w centrum swojego zainteresowania" - powiedział szef PiS.

Dodał, że sprawa rodziny i problem wyludniania się powinny być także ważne dla Unii Europejskiej. "Obecny rząd nie zajmuje się sprawami polskiej rodziny. Ten rząd polską rodzinę traktuje jako zasób, z którego ratuje rozbite przez siebie finanse publiczne. Lekceważy polską rodzinę, wykorzystuje ją, eksploatuje. To jest sytuacja, której nie da się zaakceptować" - podkreślił Kaczyński.

Reklama

Jednocześnie przypomniał program PiS skierowany do rodzin, który m.in. zakłada comiesięczne wypłaty po 500 zł na każde dziecko w rodzinach mniej zamożnych oraz na drugie dziecko i kolejne w bogatszych.

Kaczyński przed konferencją spotkał się z przewodniczącą Rady Miasta Łodzi Joanną Kopcińską. Wyraził nadzieję, że w tym roku zostanie ona prezydentem Łodzi. W opinii prezesa PiS, Kopcińska może przyczynić się do "naprawy miasta, w którym jest bardzo dużo do zrobienia, począwszy od finansów miasta, a skończywszy na olbrzymich problemach społecznych".

Joanna Kopcińska została przewodniczącą rady w Łodzi w sierpniu ub.r. po tym jak została wykluczona z klubu radnych PO.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje