Reklama

Reklama

Kaczyński: Oto "osiągnięcia" 7 lat rządów PO

Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił, że należy podsumować siedem lat rządów PO, a nie pół roku. Kształt życia publicznego i społecznego w tym czasie został określony przez afery, podniesienie VAT i fatalny stan służby zdrowia - mówił szef PiS.

Premier Ewa Kopacz we wtorek ma podsumować pierwsze pół roku rządów; Kopacz jest szefową rządu od 22 września 2014 roku, 1 października 2014 roku wygłosiła expose, tego samego dnia jej gabinet uzyskał w Sejmie wotum zaufania.

- Należy rozważać nie pół roku, tylko siedem lat, nie drobne sprawy, tylko sprawy ważne - powiedział Kaczyński na konferencji prasowej.

Kaczyński zwrócił uwagę, że minęło siedem lat, odkąd PO przejęła władzę w Polsce. - Trzy osoby odegrały w ciągu tego 7-lecia zasadniczą rolę. To jest oczywiście Donald Tusk, to jest Bronisław Komorowski i to jest właśnie pani Ewa Kopacz - mówił.

Reklama

"Osiągnięcia" PO

Dodał, że można pokazać "w wielkim cudzysłowie osiągnięcia tego czasu", dotyczące życia publicznego i społecznego w Polsce.

- Kształt życia publicznego w ciągu ostatnich siedmiu lat został określony w ogromnej mierze przez afery, niekiedy bardzo wielkie, afery, których było dużo więcej niż siedem. Ale można te siedem tu pokazać - mamy aferę stoczniową, hazardową, Amber Gold, "sędzia na telefon", infoafera, afera zegarkowa, afera taśmowa - mówił lider PiS.

Jak dodał, są to sprawy "w żadnym wypadku niezałatwione" i "można je mnożyć".

- Jeśli chodzi o sprawy związane z życiem społecznym, z losem Polaków, te siedem chudych lat, to jest emerytura, to jest podniesienie VAT, to jest prawie 3 mln ludzi w sferze biedy, to jest 33 proc. Polaków, których nie stać na zakup leków, to jest 70 proc. maturzystów, którzy rozważają opuszczenie Polski, to jest 80 proc. dzieci na wsi, które nie mogą skorzystać z przedszkola lub żłobka, to jest 17 lat oczekiwania 65-letniej pacjentki na zabieg medyczny - kontynuował Kaczyński. Dodał też, że stan służby zdrowia jest fatalny.

Według zapowiedzi przedstawicieli KPRM, premier Kopacz na konferencji po wtorkowym posiedzeniu rządu podsumuje pierwsze pół roku swoich rządów i powie o zrealizowaniu 50 proc. zapowiedzi z expose.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy