Reklama

Reklama

Kaczyński o słowach Pawłowicz. "To nie nasz styl"

"To nie nasz styl" - w takich słowach odniósł się prezes Prawa i Sprawiedliwości do ostatnich wypowiedzi posłanki Krystyny Pawłowicz. Chodzi o rozmowę z jedną ze stacji telewizyjnych, w której posłanka PiS nazwała Władysława Bartoszewskiego "pastuchem słabej klasy". Komentowała w ten sposób spot wyborczy, w którym wziął udział Bartoszewski.

Jarosław Kaczyński mówił dzisiaj, że nie doszło jeszcze do zapowiadanej przez niego rozmowy z posłanką Pawłowicz. - To nie jest nasz styl. Pani profesor jest takim Korwinem-Mikke Prawa i Sprawiedliwości. My chcemy naprawić polskie życie publiczne i wyeliminować tego rodzaju styl  - mówił prezes PiS. Jarosław Kaczyński dodał, że pamięć społeczeństwa jest krótka, a ci, którzy teraz atakują Prawo i Sprawiedliwość, sami w pogardliwy sposób wyrażali się o Polakach.

Reklama

Przypomnijmy, że prezes PiS Jarosław Kaczyński już w piątek zadeklarował, że porozmawia z posłanką PiS Krystyną Pawłowicz o jej wypowiedzi dotyczącej Władysława Bartoszewskiego. Niczego takiego bym nie powiedział  - podkreślił. Premier Donald Tusk powiedział, że słowa Pawłowicz były "paskudne".

Krystyna Pawłowicz skomentowała dla jednej ze stacji telewizyjnych spot wyborczy PO z udziałem doradcy premiera Władysława Bartoszewskiego. - Siedzi w fotelu jak przed egzekucją na krześle elektrycznym i to już chyba po wykonaniu wyroku, bo wszystkie światła jakieś pogaszone dziwnie - oceniła Pawłowicz.

Kaczyński: Niczego takiego nigdy bym nie powiedział

O tę wypowiedź pytany był szef PiS. - To są słowa pani profesor, a nie moje. Niczego takiego nigdy bym nie powiedział. Jeżeli tylko będę miał okazję, a na pewno będę miał, to z panią profesor na ten temat porozmawiam - powiedział Kaczyński na piątkowej konferencji w Sejmie.

Premier Donald Tusk pytany o słowa Pawłowicz pod adresem Bartoszewskiego, powiedział: "Co do pani poseł Pawłowicz i jej niezwykle aroganckich i niegrzecznych słów pod adresem profesora Bartoszewskiego: po pierwsze dla mnie, i myślę, że dla całego mojego pokolenia, też dla ludzi młodszych, prof. Władysław Bartoszewski jest takim honorowym seniorem Rzeczypospolitej".

Tusk: Słowa Pawłowicz paskudne

Tusk zadeklarował, że jest dumny, iż może współpracować z Bartoszewskim. Dodał, że Bartoszewski staje się "symbolem pokolenia tych, którzy przeżyli wojnę i to w sposób bohaterski, przeżyli obóz koncentracyjny". Według premiera, Bartoszewski jest też symbolem dla najstarszych Polaków. - Oni wymagają respektu i szacunku i dość paskudne to było, co powiedziała pani Pawłowicz - powiedział Tusk.

Miller: Niech wstydzą się ci, którzy wybrali panią Pawłowicz

Zaznaczył, że posłanka PiS wypowiada różne mocne sądy, "czasami też takie paskudne", nie tylko w swoim imieniu. - I to jest też, poza wszystkim, także poważny problem polityczny, bo (PiS) to jest duża partia i coś od tej partii może zależeć w przyszłości w Polsce - podkreślił.

Z kolei szef SLD Leszek Miller ocenił, że słowa Pawłowicz są "oburzające". - Niech wstydzą się ci, którzy wybrali panią Pawłowicz do Sejmu. Mam nadzieję, że to był jednorazowy błąd i w kolejnych wyborach ludzie, którzy głosowali na panią Pawłowicz, poważnie się zastanowią, czy warto głosować jeszcze raz - powiedział Miller na briefingu w Sejmie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje