Reklama

Reklama

Już ponad milion wniosków ws. 500 zł na dziecko

Ponad milion wniosków o świadczenie z programu "Rodzina 500 plus" złożono już w urzędach oraz online - poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Z początkiem kwietnia ruszył program "Rodzina 500 plus", dzięki któremu rodzice mogą otrzymać świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, a rodziny mniej zamożne - również na pierwsze.   

Reklama

Według danych resortu dotychczas przez internet złożono już ponad 280 tys. wniosków, a w urzędach ok. 730 tys. Jak powiedział PAP wiceminister Bartosz Marczuk, 95 proc. wniosków internetowych złożono za pośrednictwem banków.   

Wniosek można złożyć w formie tradycyjnej - w urzędzie lub za pośrednictwem poczty, a także online: za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, przez ePUAP oraz prowadzony przez MRPiPS portal emp@tia. 

Świadczenie wypłacane będzie przez gminy - gotówką albo bezpośrednio na konto wnioskodawców.   

Resort rodziny informuje, że w wielu wnioskach zdarzają się błędy. Najczęstsze z nich to brak numerów PESEL dzieci, brak informacji o pierwszym dziecku, gdy staramy się o świadczenie wychowawcze na kolejne dzieci, niekompletne dane teleadresowe.   

Jeśli we wniosku pojawiły się błędy, urząd poprosi o ich skorygowanie. Informację o tym rodzic otrzyma w pierwszej kolejności drogą mailową. Jeśli osoba ubiegająca się o świadczenie sama zorientowała się, że popełniła błędy, może - nie czekając na maila z gminy - złożyć raz jeszcze poprawny wniosek online.  

  

Dowiedz się więcej na temat: 500 zł na dziecko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje