We wtorek odbędzie się posiedzenie Sejmu, na którym głosowany ma być projekt ustawy zezwalającej na ratyfikację Traktatu z Lizbony - zdecydowało w poniedziałek Prezydium Sejmu. Posiedzenie zwołano na godz. 12.00.
O decyzji Prezydium poinformował dziennikarzy szef klubu PO Zbigniew Chlebowski.
Powiedział również, że w poniedziałek o godz. 16 odbyć ma się spotkanie przedstawicieli klubów parlamentarnych w sprawie projektu uchwały sejmowej, która ma towarzyszyć ratyfikacji Traktatu z Lizbony.
Jutrzejsze posiedzenie Sejmu rozpocznie się od debaty nad ostatecznym kształtem uchwały, która towarzyszyć ma ratyfikacji Traktatu z Lizbony.
Projekt takiej uchwały przygotowało Prezydium Sejmu, a później także kluby PO i PSL. Marszałek Bronisław Komorowski zapewnił, że projekt uchwały jest otwarty "na ewentualne sugestie innych środowisk, w tym także PiS".
Marszałek dodał, że nie będzie natomiast debaty nad rządowym projektem ustawy ratyfikacyjnej. - To już jest trzecie czytanie, tu już żadnej debaty nie będzie, będzie proste głosowanie - jesteś za, przeciw, czy się wstrzymujesz - powiedział Komorowski.