Reklama

Reklama

​Józef Pinior: Nie złamiecie mnie

Podczas sobotniego protestu Komitetu Obrony Demokracji we Wrocławiu wystąpił Józef Pinior. Były senator PO i legendarny działacz opozycyjny, na którym ciążą zarzuty korupcyjne, mówił, że "nie da się złamać premier, prezydentowi i prezesowi" - podaje TVN24.

"Pani premier, panie prezydencie, panie prezesie, ja wam to obiecuję: nie złamiecie mnie, nie złamiecie nas" - mówił Pinior we Wrocławiu.

"Możecie opluwać, możecie nas niszczyć, ale nie zniszczycie mnie, nas. Rządy prawa, prawa człowieka, to jest to, co kiedyś nas połączyło w naszej walce i stanowi o naszej tożsamości we współczesnym świecie. Możemy być dumni z tej drogi, którą odbyła polska demokracja" mówił.

Przypomnijmy, że na byłym senatorze PO ciążą dwa zarzuty. Pinior jest podejrzany o przyjęcie wiosną zeszłego roku 40 tys. zł za załatwienie w instytucjach państwowych i samorządowych korzystnego rozstrzygnięcia spraw biznesmena inwestującego na Dolnym Śląsku. Śledczy zarzucają mu także przyjęcie 6 tys. zł za podjęcie się załatwienia koncesji na wydobywanie kopalin oraz powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje