Reklama

Reklama

JOW Bezpartyjni: Niech prezydent Duda zainicjuje debatę

Przedstawiciele inicjatywy JOW Bezpartyjni, założonej przez byłych współpracowników Pawła Kukiza, zaapelowali do prezydenta Andrzeja Dudy, by zainicjował debatę na temat wrześniowego referendum i powalczył o jak najlepszą frekwencję.

Przypomnijmy, że 6 września odbędzie się ogólnopolskie referendum, w którym obywatele odpowiedzą na trzy pytania - jedno z nich będzie dotyczyło ewentualnego wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych.

Robert Raczyński, Patryk Hałaczkiewicz i Piotr Guział zwrócili się z apelem do prezydenta Andrzeja Dudy, by pomógł nagłośnić referendum, wydłużył je do dwóch dni i rozpoczął narodową debatę na temat JOW-ów.

- Jesteśmy zaniepokojeni tym, że władze w Polsce, od lewa do prawa, czyli PiS, Platforma, SLD, PSL, tak naprawdę w ogóle się nie zajmują referendum, bo żadnej dyskusji w tej chwili nie ma. Trwa wyłącznie dyskusja wewnątrz partii politycznych, kto ma być pierwszy, drugi czy szósty na listach wyborczych. Uważamy, że jeśli się pyta naród, to trzeba poważnie do tego tematu podejść - powiedział Robert Raczyński, prezydent Lubina.

Reklama

- Uważamy, że pan prezydent Duda powinien objąć patronat nad referendum i zmusić polityków i partie polityczne do zainteresowania się referendum - dodał Raczyński.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje