Reklama

Reklama

Joanna Mucha w TVP Info o przywództwie w PO

W ocenie posłanki Platformy Obywatelskiej Joanny Muchy przywództwo w partiach opozycyjnych powinni przejmować przedstawiciele młodszego pokolenia. Parlamentarzystka PO powiedziała o tym na antenie TVP Info.

W programie "Cztery strony" Joanna Mucha powiedziała, że Platforma Obywatelska przechodzi obecnie przeobrażenie. Partia ruszyła z nowymi inicjatywami, w tym z klubami obywatelskimi, a także gabinetem cieni.

Posłanka zaznaczyła, że dalsze zmiany powinny dotyczyć kierownictwa w partii.

"Jestem wśród grupy osób, która uważa, że szczególnie w partiach opozycyjnych przywództwo powinno przejąć młodsze pokolenie. Jestem o tym głęboko przekonana. To jest ten czas, ten moment, gdy młodsze pokolenie powinno wziąć na swoje barki odpowiedzialność za partię - stwierdziła w TVP Info.

Reklama

Joanna Mucha zaznaczyła przy tym, że nie chodzi o to, żeby młodzi politycy Platformy Obywatelskiej mieli wypowiedzieć posłuszeństwo Grzegorzowi Schetynie, liderowi ugrupowania.

"Nie jest to kwestia wypowiadania posłuszeństwa, ale przekonania kolegów, żeby wzięli z nami współodpowiedzialność. Osoby, które zostaną przywódcami, powinny być młodsze" - wyjaśniła posłanka PO.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama