Reklama

Reklama

Jest doniesienie ws. biletów na Madonnę

Jest doniesienie do prokuratury w sprawie biletów na koncert Madonny na Stadionie Narodowym. Złożyła je posłanka PiS Beata Mazurek w związku z zakupem ponad 4 tysięcy biletów od Narodowego Centrum Sportu, za łączną kwotę ponad 1,5 miliona złotych.

W ocenie Beaty Mazurek, śledczy powinni zająć się sprawą z urzędu. W jej opinii, zachowanie ministerstwa można uznać za działanie na szkodę interesu publicznego. Posłanka chce, by nadzór nad postępowaniem objął Prokurator Generalny.

W jej ocenie, ministerstwo sportu nie ma wśród swoich obowiązków nabywania biletów na komercyjne występy. Jak podkreśla, urzędników obciąża też "szokująco wysoka kwota wydana na ten kontrowersyjny cel."

Joanna Mucha broniła dziś działań swojego resortu, ale zapowiadała też, że w razie potrzeby będzie do dyspozycji prokuratury. Mówiła, że to Narodowe Centrum Sportu było nabywcą biletów, a nie jej ministerstwo. 

Reklama

Prokuratura bada już sprawę sześciu milionów złotych, którymi ministerstwo dofinansowało koncert Madonny na Stadionie Narodowym. Dotacja miała się zwrócić, ale według raportu NIK resort stracił prawie pięć milionów złotych.

Dowiedz się więcej na temat: Madonna | koncert | prokuratura | Joanna Mucha

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy